Ezt hogy kell kiszámolni? Köszi
2024. jan. 5. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

540:100·30=162

Vagy

540·0,3=162

mert 30%=0,30=0,3

2024. jan. 5. 11:17
 2/7 anonim ***** válasza:

30% = 3 * 10 %

540 * 10% = 54

3 * 54 = 3*50 + 3*4 = 162

2024. jan. 5. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Mondd meg a szüleidnek, hogy nem kell gyűjteniük egyetemre XD
2024. jan. 5. 12:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2024. jan. 5. 16:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy: 30-nak 540%-a. 162! Hoppá.
2024. jan. 6. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:

540*30=16200

16200/100=162

Vagy 540*0.3=162

Mivel 30%=0.3

2024. jan. 6. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:
32%

Vagy egyből beszorozzuk 5,40-el a 30-at. így nem kell leosztani 100-al. :)


Vagy először vesszük a harmadát, mert 10-el könnyű számolni, 10*5,40 = 54

És ezt még beszorozzuk 3-al, hogy visszanyerjük a 30-at: 54*3=162


Csodálatos tudomány a matematika.

2024. jan. 6. 18:11