Valaki kérem irja le a szamolast es a megoldast is fizika hazi dolgozatba van benne es egyszeruen megvan a keplet de mindig el akadok (osztályozzák ezert fontos)2023. febr. 6. 16:59
1/2 anonim válasza:
Az egyenletesen gyorsuló, szabadon eső, kezdősebességgel nem rendelkező test megtett útjának képlete:
s(t) = g/2 * t^2, ahol g a nehézségi gyorsulás, g=10 m/s^2.
Ha t ideig zuhant, akkor (t-1)-től mérjük a 95 métert. A két képlettel kapott távolságok különbsége kell, hogy 95 méter legyen, tehát:
95 = 10/2 * t^2 - 10/2 * (t-1)^2
Ezt az egyenletet kell megoldanod. Vigyázz arra, hogy a zárójelet megfelelően bontsd fel!
2/2 anonim válasza:
Kibontod a zárójelet:
95 = 5*t^2 - 5*t^2 + 10t - 5, összevonsz:
95 = 10t - 5, hozzáadsz 5-öt:
100 = 10t, osztasz 10-zel:
10 = t, tehát 10 másodpercig esett.