Egy ismeretlen kristályvíztartalmú só általános képlete: MeCl2*X H2O. A kristályvíz tartalmú só fémtartalma 27,74 m/m%. Ha a sót kihevítjük, akkor a szilárd fázis tömege 36,38 %-kal csökken. Mely fém? Egy móljában hány mól víz található


Valaki tudna segíteni?

Előre köszönöm


jan. 2. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem pontosan ez jött ki:

MnCl2*4H2O

jan. 2. 12:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Még árulnak is ilyet:

[link]

jan. 2. 12:06
 3/6 anonim ***** válasza:

P.S.

Többször próbáltam beletalálni - de azután ráébredtem, hogy egyszerűbb felírni a feladványból felállítható két egyenletet - és azokat rendesen kiszámolni!

:)

jan. 2. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Számítás:


a/(a+b+c)=0,2774

(a+b)/(a+b+c)=0,6362


ahol:

a=?

b=71

c=x*18


Először kiejtjük a "c" ismeretlent és megkapjuk az "a"-t. Így már megvan a kérdéses fém tömegszáma. Utána már behelyettesítéssel megkapjuk a "c"-t, tehát a vizek össztömegét. Utána ezt elosztjuk 18-al és megkapjuk a vízmolekulák számát - és kész!

:)

jan. 2. 12:21
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
jan. 2. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen.

:)

jan. 2. 14:03