Valaki tudna segíteni?
Előre köszönöm
jan. 2. 10:21
3/6 anonim válasza:
P.S.
Többször próbáltam beletalálni - de azután ráébredtem, hogy egyszerűbb felírni a feladványból felállítható két egyenletet - és azokat rendesen kiszámolni!
:)
4/6 anonim válasza:
Számítás:
a/(a+b+c)=0,2774
(a+b)/(a+b+c)=0,6362
ahol:
a=?
b=71
c=x*18
Először kiejtjük a "c" ismeretlent és megkapjuk az "a"-t. Így már megvan a kérdéses fém tömegszáma. Utána már behelyettesítéssel megkapjuk a "c"-t, tehát a vizek össztömegét. Utána ezt elosztjuk 18-al és megkapjuk a vízmolekulák számát - és kész!
:)
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
jan. 2. 13:18