Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar hazi feladat. Hogyan...

Magyar hazi feladat. Hogyan tudom megoldani ezt a feladtot? Ki segit nekem?

Figyelt kérdés
Van egy szoveg amelynek a mondatai osszevissza vannak rendezve es sorrendbe kell tenni oket. Ime a rendezetlen szoveg: "Mindezek szem elott tartasa es elvegzese utan nyugodtan varhatja csirkei kikeleset. Legyetek serenyek, legyetek serenyek-varazsolja szoval is kozben.He pedig este, vakon fognak vilagra jonni. Tojas is van boven. Rostaba rakja a csirkeket, megrazogatja: Nagy testu egeszseges ferfi sapkajaba rakja a tojasokat, hogy a kikelo csirkek nagyok es egeszegesek legyenek. Ha alkonyatkosr ulteti, csipakolok lesznek a csirkek. Ugyanis az ujholdkor vagy penteken ultetett tojasokbol, a hiedelem szerint, himnemuek kelnek ki. A gazdaasszony, mielott az ulteteshez fogna, megnezi a csillagos eget. Kotyog a kotlo. Ha telehold van, csak akkor szanja ra magat a kotlo megultetesre. Az ultetest ma is varzslassal kezdi az asszny Magyarozdon. Arra is nagyon vigyaz, nehogy alkonyatkor vagy este ultesse a kotlot. De amikor a kotlost csirkeivel a feszekrol leszallitja, ujra csak varzslashoz folyamadik.
2010. okt. 21. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem rendeztem sorba, csak kimásoltam ahogy leírtad, és megszámoztam. Nem biztos, hogy jó, de talán.



11 Mindezek szem elott tartasa es elvegzese utan nyugodtan varhatja csirkei kikeleset.


14 Legyetek serenyek, legyetek serenyek-varazsolja szoval is kozben.


6 He pedig este, vakon fognak vilagra jonni.


8 Tojas is van boven.


13 Rostaba rakja a csirkeket, megrazogatja:


10 Nagy testu egeszseges ferfi sapkajaba rakja a tojasokat, hogy a kikelo csirkek nagyok es egeszegesek legyenek.


5 Ha alkonyatkosr ulteti, csipakolok lesznek a csirkek.


3 Ugyanis az ujholdkor vagy penteken ultetett tojasokbol, a hiedelem szerint, himnemuek kelnek ki.


1 A gazdaasszony, mielott az ulteteshez fogna, megnezi a csillagos eget.


7 Kotyog a kotlo.


2 Ha telehold van, csak akkor szanja ra magat a kotlo megultetesre.


9 Az ultetest ma is varzslassal kezdi az asszny Magyarozdon.


4 Arra is nagyon vigyaz, nehogy alkonyatkor vagy este ultesse a kotlot.


12 De amikor a kotlost csirkeivel a feszekrol leszallitja, ujra csak varzslashoz folyamadik.

2010. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!