Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen matematikai témát...

Milyen matematikai témát válasszak esszéhez?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrégen kaptunk egy olyan feladatot az emelt matekos fakton, hogy írjunk egy legalább 4 oldalas esszét egy általunk választott témából / témakörből. A probléma ott kezdődik, hogy sajnos nem nagyon tudom, hogy hol találhatok olyan témákat amiket érdemes lenne kidologzni / vannak mögötte érdekes történetek stb... A Fibonacci-számokat láttam, hogy nagyon szeretik ilyen formában feldolgozni, de azért az mégsem lenne nagyon egyedi.

2023. dec. 19. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
2023. dec. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

4 oldal szöveg, vagy képekkel együtt?


Nekem az egyik személyes kedvencem a Josephus-probléma.

2023. dec. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi érdekel legjobban a matematikán belül? Érdemes lenne olyan témát választani, amivel szívesen foglalkozol
2023. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2. : 4 oldal szöveg, és köszi, megnézem a Josephus-problémát. :)


3. Bocsi, igen ezt lehagytam, egyébként főleg az integrálással kapcsolatos dolgok érdekelnek. :)

2023. dec. 19. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Collatz-sejtés:

[link]

[link]

2023. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Baluba ***** válasza:

Ha az integrálás érdekel, az remek téma. Írhatsz a történelmi fejlődéséről, kezdve az archaikus kapcsolódó példáktól (pl Archimedesz kör területének becslése nagyon hasonló ötletet használ), Newton és Leibniz, Rimeann, majd Lebesgue, ami már gimáziumi szint fölött is van. Én a helyedben mindne lépésnél megmlíteném azt is, hogy mi a kapcsolat, motiváció az új lépésre, fizikai, geometriai, mértékelméleti problémák elsősorban.

Rengeteg anyagot találhatsz, akár angol nyelvű wikipedián is, a 4 oldal simán össze fog jönni.

2023. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Váó! Nagyon köszönöm szépen az ötleteket, ebből biztos tudok már alkotni. :)
2023. dec. 19. 17:37
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

Jordan-tétel?

Topológiában is sok szép téma van.

Esetleg a Theorema Egregium, amiben még a Föld alakjára is kitérhetsz.

2023. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!