Egy 2000 egyedből álló állatpopuláció a természeti környezet kedvezőtlen változása miatt évenként 20-20 százalékkal csökken. Hány állat lesz ebben a populációban 1 év,2 év,3 év,4 év múlva? Siessetek a válasszal légyszi!


2015. okt. 21. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

A kulcsszavakhoz Te magad beírtad a megoldás "kulcsát".


[link]

2015. okt. 21. 17:53
 2/7 anonim ***** válasza:

1 év múlva: 2000*0,8=1600

2 év múlva: 2000*0,8^2=1280

3 év múlva: 2000*0,8^3=1024

4 év múlva: 2000*0,8^4=819,2

2015. okt. 21. 17:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólásnál mik ezek a felfelé irányuló kacsacsőr jelek? Amúgy köszi!
2015. okt. 21. 18:00
 4/7 anonim ***** válasza:
^ ez a hatványozás jele
2015. okt. 21. 18:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 8 a másodikon?...stb
2015. okt. 21. 18:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Aztán 8 a harmadikon

meg 8 a negyediken

2015. okt. 21. 18:09
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi
2015. okt. 21. 20:03