Hogyan kell ezt a két feladatot megoldani? (matek)


1. (x-5)^2 + (x+5)^2 =


2 (x-2)(x+3)-(x+2)(x-3)=


2010. okt. 21. 17:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Legfőképpen az érdekelne , hogy bontsam fel a zárójelet.
2010. okt. 21. 17:48
 2/5 anonim válasza:
100%

a másodikat megtudtam oldani de nemtudom hogy jó e.....


x2/másodikon/+3x-2x-6-(x2/megint csak másodikon/-3x+2x-6)=x2/másodikon/+3x-2x-6-x2/másodikon/+3x-2x+6=2x

(itt egyszerűsítesz)

2010. okt. 21. 17:58
 3/5 anonim válasza:
100%
előző vok.Egyszerűsítettél,és ugy kaptad meg a 2x-et...
2010. okt. 21. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek az egyenlet felbontása:

(a-b)^2 = a^2 - 2ab + b^2

(a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2


behelyettesítve:

(x-5)^2 = x^2 -10x + 25

(x+5)^2 = x^2 + 10x + 25


és most már csak össze kell vonni

remélem így már menni fog :)

2010. okt. 21. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

1.A = (x-5)² + (x+5)² =

2 B = (x-2)(x+3)-(x+2)(x-3)=

*********

²

1. feladat

Sok mindent nem lehet csinálni, el kell végezni a négyzetre emeléseket, aztán összevonni és kész.

Mivel ugyanazon két tag összegét és különbségét kell négyzetre emelni, a vegyes tag kiesik, és marad a két tag négyzetének duplája.

Vagyis

A = (x-5)+(x+5)² = 2(x²+25)


2. feladat

Nem szükséges minden tagot minden taggal beszorozni

B = (x-2)(x+3)-(x+2)(x-3)=

= x(x+3) - 2(x+3) -[x(x-3) + 2(x-3)]

= x(x+3) - 2(x+3) - x(x-3) - 2(x-3)

= x(x + 3 -x + 3) -2(x + 3 + x - 3)

= 6x - 4x

B = 2x

=====

2010. okt. 21. 21:52