Hogy kell megoldani ezt a két elektronika feladatot?


Az első feladatnál:

f = 50

R = 18 ohm

C = -5 uF


Itt a csatolt kép:

[link]

[link]



2023. nov. 26. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A második:

Bázisáram: IB=(U−UBE)/RB=(5−0,65)/50=0,087 mA

Kollektoráram: IC=hFE·IB=100·0,087=8,7 mA

Emitteráram: IE=IB+IC=0,087+8,7=8,787 mA

Kollektor-emitter feszültség: UCE=U−IC·RC=5−8,7·0,3=2,39 V

2023. nov. 26. 22:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első:

A frekvenciának nincs megadva a mértékegysége, gondolom Hz lenne. Lehet, hogy a te születési éved alapján −5 µF jött ki, de a valóságban negatív kapacitás nincs. Ezért úgy vettem, hogy a kondenzátor kapacitása 5 µF.

f=50 Hz, Umax=10 V, L=1 H, α=10°, R=18 Ω, C=5 µF

A tekercs reaktanciája: XL=2πfL=2π·50·1=314,16 Ω

A kondenzátor reaktanciája: XC=1/2πfC=1/2π·50·5·10⁻⁶=636,62 Ω

Az impedancia abszolút értéke: |Z|=√[R²+(XL−XC)²]=√[18²+(314,16−636,62)²]=322,96 Ω

Az áram csúcsértéke: Imax=Umax/|Z|=10/322,96=30,96 mA

Az áram fázisszöge a feszültséghez képest: φ=arctg(XL−XC)/R=arctg(314,16−636,62)/18=−86,81°

Az elején megadták, hogy a generátor feszültségének kezdő fázisszöge α=10°, így az áram fázisszöge a valós tengelyhez képest β=α−φ=10−86,81=−76,81°

A szögeket át kell váltani radiánba:

α=π·10/180=π/18 rad.

β=−π·76,81/180=−0,427π rad.

A generátor feszültségének időfüggvénye: U=Umax·sin(ωt−α)=10·sin(2π·50·t−π/18) V

Az áram időfüggvénye: I=Imax·sin(ωt−β)=30,96·sin(2π·50·t+0,427π) mA

2023. nov. 27. 15:29