Tudnátok segíteni, hogy hogy kell megoldani ezt az elektronika/elektrotechnika feladatot?


A feladat így néz ki:

[link]


Alatta ott van tömören a megoldás, hogy minek kellene kijönni, viszont nem értem az hogyan jött ki. Én arra gondoltam, hogy ez valami feszültségosztós feladat és annak a képletével kellene megoldani, viszont azzal nem jött ki.


Valaki eltudná magyarázni, hogy hogy kellene megoldani?


Köszi előre a válaszokat.



2022. okt. 1. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:

De hát ez csupa feszültségosztó.

A feladatban le van írva, hogy az R0 két sarkán egyforma legyen a potenciál.

Ezt adja meg a három képletorból a középső.

Bal oldalon a felső keresztág feszültségosztó képlete a "jobb oldalról nézve", tehát a jobb oldali ellenálláson levő feszültség - a feszültség maga kiesik úgyis, be sincs írva.

Jobb oldalon az első az az alsó keresztág feszültségosztó képlete ugyancsak jobbról nézve - az Rx ellenálláson eső feszültség. Ebből még osztani kell:

Jobb oldalon a második az az R5-R6 soros körnek a feszültségosztó képlete az R6 ellenállásra nézve.

2022. okt. 2. 10:43
 2/10 anonim ***** válasza:
képletorból > képletsorból
2022. okt. 2. 10:43
 3/10 A kérdező kommentje:

Még annyit nem értek, hogy azt írja ugye, hogy az R0 ellenálláson 0 legyen az áram.

Ezt most azt jelenti, hogy az R0-as ellenállás ágat a vezetékkel együtt teljesen ki kell szedni a hálózatból, vagy pedig csak az R0-ás ellenállást és helyette ott lesz egy rövidzár?

2022. okt. 2. 11:12
 4/10 anonim válasza:

Ha R0 ellenállás két lábára eső feszültség megegyezik, akkor nem folyik rajta áram.


Áram mindig feszültégkülönbség hatására folyik.

2022. okt. 2. 16:30
 5/10 A kérdező kommentje:

Illetve még annyi, hogy azt nem értem, hogy miért az R6-ra, Rx-re és R3-ra kell felírni a feszültségosztót?

Miért nem mondjuk az R1 és az R4-re?

2022. okt. 2. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugye most csak viccelsz.
2022. okt. 2. 17:15
 7/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudom, még csak most vettük ezt az egészet és nem nagyon értem.
2022. okt. 2. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor először a feszültségosztóval jöjjél tisztába.
2022. okt. 2. 17:39
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt megjegyeztem, Ux = U * (Rx/Re)


Pl.: U1 = U * (R1/Re)


ahol Re az eredő ellenállás


A feladatban feltudtam írni a képlet alapján az ellenállások feszültségeit, de tovább nem jutottam.

2022. okt. 2. 17:48
 10/10 A kérdező kommentje:

A feszültségeket kitudom fejezni, pl. az U2 az R2 ellenálláson az U2 = U0 * (R2/R2+Rx)


viszont itt elakadok.

2022. okt. 2. 17:53