[link]

2023. nov. 25. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A gyökök összevonásával, és azutáni kiszámolásával. Például ott vannak az azonosságok, amikkel egyszerűsíthető a feladat. Bocsáss meg, de nem vagyok matektanár, és nem is fogom ezt levezetni neked, ahogyan helyetted sem fogom megoldani a feladatot. Próbáld meg először megérteni, és akkor az is nyilvánvaló lesz számodra, hogy mit miért kell úgy csinálni. Szívtam már eleget a matekkal egyetemen, bőven elég volt belőle.:D Kezdésnek:

[link]

2023. nov. 25. 15:21
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
negyedik gyök alatt{(gyök131-gyök50)*(gyök131+gyök50)}=negyedik gyök alatt(131-50)=negyedik gyök alatt(81)=3
2023. nov. 25. 15:23
 3/11 anonim ***** válasza:
#2 Zavart érzek az Erőben.
2023. nov. 25. 15:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi 1.
2023. nov. 25. 16:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Valaki tudja hogy kell kiszámolni?
2023. nov. 25. 16:40
 6/11 krwkco ***** válasza:

#3

"Zavart érzek az Erőben."

Miért? Ha valaki helyesen kiszámolja ezt az értéket, akkor összeomlik az univerzum?

2023. nov. 25. 16:42
 7/11 krwkco ***** válasza:

"Valaki tudja hogy kell kiszámolni?"

Ahogy 2-es tette. A szorzás két tényezőjét be kell vinni a negyedik gyök alá. Utána (a-b)*(a+b)=a^2-b^2.

2023. nov. 25. 16:46
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Tudod, a szorzás után van még egy negyedik gyök alatti négyzetgyök, de a negyedik gyök lemaradt. Ergo ez ebben a formában nem helyes, és nem, nem omlik tőle össze az Univerzum, ellenben a bizonyításnak és levezetésnek nem állja meg a helyét, akár helyes a megoldás, akár nem. Erre úgy nagyjából 0 pontot szoktak adni egy dolgozat esetén.
2023. nov. 25. 16:55
 9/11 krwkco ***** válasza:

#8

"Tudod..."

Úgy gondolom, hogy tudom.

negyedikgyök(gyök131-gyök50)*negyedikgyök(gyök131+gyök50)}=negyedikgyök{(gyök131-gyök50)*(gyök131+gyök50)}

(gyök131-gyök50)*(gyök131+gyök50)=((gyök131)^2-(gyök50)^2)

(gyök131)^2=131 (gyök50)^2=50

131-50=81=3*3*3*3

Ez utóbbi van a negyedik gyök alatt.

(2-es és én is szándékosan lehagytuk pl. a gyök131-nél a zárójelet, mert így is zavaróan sok a zárójel.)

2023. nov. 25. 17:04
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Valóban, csak ezt nem így lehet megértetni valakivel.
2023. nov. 25. 17:09
1 2