2023. nov. 11. 07:39
1/2 krwkco válasza:
Az elsőfokú egyenletből ki kell fejezni az egyik változót és be kell helyettesíteni a másodfokúba. Ha a megoldóképletben a gyök alatti rész pozitív akkor a egyenes metsz. Ha 0 akkor érint. Ha negatív, akkor nincs közös pont.
2/2 anonim válasza:
Nem írtad le rendesen!
k: (x-3)^2+(y-1)^2=25
Középpont:O(3;1), sugár: r=5
e: -3x+4y+30=0
Az O és e távolsága:
d=|-3*3+4*1+30|/sqrt((-3)^2+4^2)=5
d=r, érintik egymást.