Milyen helyzetű egymáshoz képest a (-3)négyzeten + (y-1) négyzet=25 egyenletű kör és a 4y-3x=-30 egyenletű egyenes?


2023. nov. 11. 07:39
 1/2 krwkco ***** válasza:
Az elsőfokú egyenletből ki kell fejezni az egyik változót és be kell helyettesíteni a másodfokúba. Ha a megoldóképletben a gyök alatti rész pozitív akkor a egyenes metsz. Ha 0 akkor érint. Ha negatív, akkor nincs közös pont.
2023. nov. 11. 08:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem írtad le rendesen!

k: (x-3)^2+(y-1)^2=25

Középpont:O(3;1), sugár: r=5


e: -3x+4y+30=0


Az O és e távolsága:

d=|-3*3+4*1+30|/sqrt((-3)^2+4^2)=5


d=r, érintik egymást.

2023. nov. 11. 09:28