Neimann Edward kérdése:

Milyen helyzetűek az alábbi egyenesek az x²+y²-2x=35 egyenletű körhöz képest? a) x+y=1 b) 2x-3y=1 c) y= -6

Nagyon megköszönném, ha valaki le tudná vezetni is nekem!
2020. okt. 18. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

a)

y=1-x

x^2+(1-x)^2-2x=35

2x^2-4x-34=0

x^2-2x-17=0

D>0

Metszik egymást.

2020. okt. 18. 16:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ellenőrzéshez:

[link]

2020. okt. 18. 17:28