Mértani feladat megoldása SOS Valaki le tudná vezetni papírra és úgy fotóval elküldeni nekem? Szükséges lenne a mit miért csinálunk magyarazta.


Egy mértani sorozat második tagja 6 ötödik tagja 162


A) melyik ez a sorozat?

B) mi a sorozat tízedik tagja?

C) mennyi az első öt tag összege???


2023. nov. 8. 19:33
 1/5 anonim válasza:
100%

2 6 18 54 162 stb.

Szorozdgasd 3mal es majd kijon.

Add ossze az elso 5 tagot



Azt javaslom, hasznald a googlet, ha a matekkonyvedben nem talalod a kepletet a mertani sorozatokhoz..

2023. nov. 8. 19:42
 2/5 anonim válasza:
2023. nov. 8. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod a mértani sorozat definícióját, esélyed sincs.

Ha tudod, egy szimpla kétismeretlenes egyenletrendszer.


A mértani sorozat tagjai úgy képződnek, hogy a következőt mindig megszorozzuk egy állandó értékkel, tehát: a1 a kezdőérték, a2=a1*n, a3=a2*n=a1*n^2, az ötödiktag tehát a5=a1*n^4.


Ekkor a1*n=6, a*n^4=162. Elsőből a1=6/n, a második tehát 6/n*n^4=162. Ebből n=3, tehát a1=2.

2023. nov. 8. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Ez tényleg elég egyszerű feladat, és nem tudomány, hanem HF.

De legyen: mennyit fizetsz?

2023. nov. 8. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:

a5=a2*q^3

162=6*q^3

A)

q=3

a1=a2/q=2

B)

a10=a2*q^8=39366

C)

s5=(a1+a5)/2*5=(2+162)/2*5=410

2023. nov. 9. 09:45