Nagyon nem megy a matek, így távoktatásban a tanárok nem magyarázták el, csak küldtek egy YouTube videót, ezért fogalmam sincs hogyan kezdjem el ezeket a feladatokat. Valaki leírná, hogy hogyan kell elkezdeni ezeket?


1. Béla zsebében összesen 64 Ft van, 20 pénzérme, 2 és 5 Ft-osok alakjában. Hány darab van az egyes érmékből?


2. Egy gyárban összesen 600 dolgozó van. Elbocsátják a nők 10%-át és a férfiak 20%-át, így 505 dolgozója marad a gyárnak. Hány férfi és hány nő dolgozott a gyárban eredetileg?



#matematika #szöveges feladat #egyenletrendszer #szöveges egyenletrendszerek
2020. ápr. 1. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Ezek pedig igazán nem nehezek.

1. Felírod az adatokat.

2 forintosok száma (ami már nincs is pénzforgalomban): x darab

5 forintosok száma: (20 - x) darab

Most felírjuk, mennyit érnek az érmék összesen.

x * 2 + (20 - x) * 5 = 64

2x + 100 - 5x = 64

Innen a tied.

.

2. Felírod az adatokat.

Férfi: x fő

Nő: (600 - x) fő

Elbocsátás után férfi: 0,8 * x = 0,8x

Elbocsátás után nő: 0,9 * (600 - x) = 540 - 0,9x

Most felírjuk, hányan dolgoznak a gyárban az elbocsátás után.

0,8x + 540 - 0,9x = 505

-0,1x + 540 = 505

Innen a tied.

2020. ápr. 1. 10:38
 2/3 anonim válasza:
2020. ápr. 2. 21:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 16. 12:50