Az egyvágányú vasútvonal 20 km-es szakaszán sineket fektetnek. Ehhez 25 m és 12,5 m hosszú sinek állnak rendelkezésre. Ha a 25 m-es sineket használják föl előbb, akkor a 12.5 m-es sineknek csak az 50%-ára lesz szükség: ha viszon a 12,5 m-es sineket használják föl előbb, akkor a 25 m-es sineknek csak a 66 kettőharmad %-ára lesz szükség, hogy a tervezett vasútvonalat megépitsék. Hány darabot használtak föl az egyes esetekben a különféle sinszálakból?

Köszönöm szépen!


2023. nov. 7. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:

25h+12,5t/2=20000

2/3*25h+12,5t=20000

----------------------------

Az egyenletrendszert meg tudod oldani?

2023. nov. 7. 16:32
 2/6 A kérdező kommentje:
nem
2023. nov. 7. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Az baj.
2023. nov. 7. 16:36
 4/6 anonim ***** válasza:
h=600, t=800
2023. nov. 7. 16:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy vágány amúgy nem egy sínPÁRból áll?... Vagy miből látszik, hogy erre figyeltek-e a válaszadók?
2023. nov. 7. 16:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy vágány valóban két sínszálból áll, ahogy 5-ös írja. Akkor a vágányhossz kétszeresét kell venni, ezért 1-es egyenletei így módosulnak:

25h+12,5t/2=40000

2/3*25h+12,5t=40000

Így h és t a 4-es által megadott értékek kétszerese lesz: h=1200 és t=1600.

2023. nov. 7. 18:23