Mennyivel forog a Föld saját tengelye, és a Nap körül?


ha lehet akkor valami oldalt mutassatok ahol ez le van vezetve, vagy ha mutatjátok a számításotokat az mégjobb...ha segítenétek, azt nagyon meg köszönném :)


17/L


2010. okt. 19. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt számolás nélkül is meg tudod mondani...

Hány óra egy nap? Hány nap egy év?

2010. okt. 19. 19:40
 2/4 anonim ***** válasza:
29,79km/s-al kering a Nap körül ezt a föci könyvben írja :) a saját tengelyet körüli forgás sebességét nem írja és számítást sem
2010. okt. 19. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A tengelyforgás sebessége attól függ, hogy hol nézzük. A sarkokon - mivel egy pont, és ott megy át a tengely - nincs sebessége, 0 m/s-mal forog.

Az Egyenlítőnél a számítás úgy néz ki, hogy:

s=40075 km (egyenlítői sugár (r)=6378 km, így s= 2*r*π)

t=23h 56min=86160 s

v=s/t=0,4651 km/s=465,1 m/s

Minden adat - amiből lehet számolni - megtalálható a Wikin :) [link]

2010. okt. 20. 12:10
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi széépeeen :)
2010. okt. 20. 17:44