Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Minek hatására rendeződtek...

Minek hatására rendeződtek gömbhéjakba a föld különböző anyagai?

Figyelt kérdés

Föci háziként kaptunk egy rejtvényt. Mindet tudtam, csak ezt a kérdést nem értettem... A google-ban is rákerestem nem adott semmi használhatót. Elolvastam a könyvben, még a tavalyi könyvet is átnéztem... De semmi.

12 betűből áll.



Köszönöm!


2011. szept. 6. 13:52
 1/9 A kérdező kommentje:

Erre nem muszáj válaszolni, mert csak szorglmi, de nagyon szeretném megcsinálni!



1.Ha a törésvonalak mentén a felszínre ömlik az izzó kőzetanyag, megindul a.... (13 betű)

2. A kőzetlemezek távolodásának az eredménye, pl. az .... születése (7 betű) Én az Atlanti-Óceánra gondoltam, de az sajnos nem jött ki...

3.A kőzetlemezekről és mozgásukról szóló elmélet kidolgozója. (7 betű)

4. Két részből összetevődő kőzetlemez (21 betű)

5.Ilyen a föld szerkezete (9 betű)



Ez nem az összes kérdés, csak amiket nem tudtam. Az lehet az oka, hogy még nem vettük ezeket, hogy más a tankönyvünk és a munkafüzetünk így nem azonos sorrendben halad a témakörökkel. De a tanár csak úgy spontán adta fel órán, szóval valószínűleg meg sem nézte... :(



Köszönöm!


Egyébként 7. osztály első órájáról van szó.

2011. szept. 6. 14:05
 2/9 A kérdező kommentje:
A 3. kérdésre talán Wegener lenne? Alfred Wegenerről beszélek, de ő csak forradalmian új elképzeléseket hozott létre. Hát nem tudom!
2011. szept. 6. 14:09
 3/9 A kérdező kommentje:
5.: geoszféra
2011. szept. 6. 14:14
 4/9 A kérdező kommentje:
ár csak az 1. és a 4. nem tudom... :)
2011. szept. 6. 14:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az első kérdésedre a válasz: gravitáció, az azonban nem 12 betű, de talán a "nehézségi erő" jó lesz :-)
2011. szept. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1 vulkanizmus (azaz gondolom vulkánkitörés, az 13 betű)
2011. szept. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4. az a kontinentális kőzetlemez lesz, mert az óceáni 1 rétegű, ha jól emlékszem... (szárazföldi kőzetlemez = 21 betű)
2011. szept. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, jókat mondtatok!

Legalább most megtanultam :)

2011. szept. 7. 19:08
 9/9 anonim válasza:
én is 7.-es vagyok és amúgy milett a megfejtés <3
2013. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!