Fizika házi feladat? Kéne a segítség.


Fizika nem az erősségem. Most mentem 9. osztályba, és sajnos végképp nem értem, mert olyan tanárt fogtunk ki... Próbálok jó jegyet szerezni, amire most van lehetőség, ha jól megcsinálom a házi feladatot. Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne :/


1. Egy golyó 5 mpig esik szabadon. Mekkora sebességgel érkezik a földre? Mennyi utat tesz meg esése közben?


2. Mennyi ideig és milyen magasról esett le a fáról az az alma, amelyik v= 4 m/s-cel ütközött a földnek?


3. Egy álló helyzetből induló teherautó 10 mp alatt éri el a 8 m/s sebességet. Mennyi a gyorsulása? Mennyi ideig kéne gyorsulnia ennek az autónak, hogy sebessége 36 km/h legyen?


4. Egy gépkocsi sebessége 10 percig 20 m/s, aután 15 percig 36 km/h.

a, mennyi az összes megtett út?

b, mennyi az átlagsebesség?


5. Az emberi haj négy hét alatt 10 mm-t nő. Mennyi a haj növekedési sebessége?


6. Mennyi idő alatt tesz meg egy autó 20m/s változatlan sebességgel 36 km hosszú utat?


Ma estig kéne a válasz, mert holnapra kell.. Köszönöm a segítséget :)


2010. okt. 19. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

s=a/2*t^2 és v=a*t gyorsuló mozgásra illetve s=v*t avagy v=s/t


Ezekkel bármelyik feladat megoldható.

2010. okt. 19. 18:55
 2/8 anonim ***** válasza:

Van fuggvenytablazatod? Abban megtalalsz minden kepletet, kiveve a 6. kerdeshez, mert ott csupan azonnal kene tudni.

A 36 km-t elosztod 20m-rel (a megfelelo atvaltas utan), az igy kapott eredmeny az eredmenyed.( sec-ban)

2010. okt. 19. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
yah bocs, a 6.-ra is talalsz.
2010. okt. 19. 18:58
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megpróbálkozom vele! :)
2010. okt. 19. 19:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Ajj, nem értem egyszerűen. Behelyettesíteni sem tudom... Lehet, hogy tényleg ennyire hülye vagyok. Le tudná valaki írni a megoldásokat? :(
2010. okt. 19. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi mást nem kellene csinálnod, csupán kinyitni a könyvet... átolvasni... felfogni és behelyettesíteni a képletbe.. ha behelyettesíteni sem tudsz, akkor ahhoz már tényleg nagyon gyökérnek kell lenni... Tény, hogy a mechanika nem könnyű a fizikában, de a 9-es mechanika egy vicc... idén kezdtem a matek-, fizika faktot... hát fizika fakton már vannak olyan dolgok, ahol 3 egyenletrendszert kell párhuzamosan oldani és ha csak egyszer elcseszed, akkor kezdheted előröl..
2010. okt. 19. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:

"Behelyettesíteni sem tudom..."


Azért, mert nem gondolkozol, hanem rávetődsz a képletekre, mint hibbant hal a mólóra.


Amikor vannak adataid, mindig nézd meg, hogy mi az, ami abból közvetlenül számolható. Lehet, hogy egy feladatban előbb a b) részt kell megoldani, mert annak az eredménye oldja meg az a)-t.


Szóval nézzük az első feladatot. Mit tudsz? Egy idő adatot és mivel szabadon esik, a gyorsulást (g). Mi az, amit ebből ki tudsz számolni? Hát nyilván sem a golyó színét, sem a gyártó nevét nem fogod tudni megállapítani. Viszont ebből a megfelelő képlettel meg fogod tudni mondani a végsebességét és a távot amit megtett (ami a magasság). Például egy olyan képlet kell, amiben idő, sebesség és gyorsulás van, szépen behelyettesíted az időt és a gyorsulást, és kapsz egy sebességet.


A 2. feladatnál ugyanez a helyzet, csak ott gyorsulás (szabadesés miatt!!!) és végsebesség van, abból pedig mind időre, mind távra tudsz számolni.

2010. okt. 19. 19:28
 8/8 anonim ***** válasza:
2010. okt. 19. 19:55