2023. okt. 23. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
???
2023. okt. 23. 08:41
 2/7 A kérdező kommentje:
1,4⅔nak mennyi a törtalakja.
2023. okt. 23. 08:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a tanárt, biztos hibásan írtad le a feladatot.

A vegyes törteket nem szokták tizedestörtekkel kombinálni.

Létezik 1,4 = 14/10 = 7/5, és létezik 1 2/3 = 5/3.

2023. okt. 23. 09:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az 1, az a feladat száma? :) Mert ennek így valóban semmi értelme.
2023. okt. 23. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Kicsiben van felette a 2/3? Mert akkor lehet egy hatványművelet. 1,4 a kétharmadikon. Ez 1,4 a másodikon, és harmadik gyök.
2023. okt. 23. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Definíció szerint a vegyestört egy olyan szám, amely egy egész számból és egy törtszámból áll úgy, hogy a tört értéke 0 és 1 közé kell, hogy essen. Ennek megfelelően az 1,4 2/3 nem mondható vegyes törtnek.


Szorzás már lehet köztük. Ha így van, akkor azt tudjuj megtenni, hogy az 1,4,et átírjuk törtalakba: 14/10, és így már a szorzást el tudjuk végezni a törtek között.


A legvalószínűbbnek egyébként azt tartom, amit #4 írt.

2023. okt. 23. 12:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek most már tudom, h a tanár valódzínűleg #3as gondolatmenetére gondolhatott.^-^
2023. okt. 23. 15:16