Egy négyzet átlója 5 cm-el hosszabb, mint egy oldala.Mekkora egy oldala?


2023. okt. 19. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a*sqrt(2)-a=5


...

2023. okt. 19. 13:06
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudjuk, hogy az a oldalú négyzet átlója a*gyök(2) hosszú, akkor az első válasz is jó.


Másik megoldás; legyen a négyzet oldalának hossza x, ekkor az átló hossza (x+5) hosszú lesz. Az átló egy derékszögű háromszöget vág le a négyzetből, ezért Pitagorasz tételének kell teljesülnie:


x^2 + x^2 = (x+5)^2


Ezt a másodfokú egyenletet megoldva is megkapjuk a négyzet oldalainak a hosszát.

2023. okt. 19. 16:24