Mekkora a háromszög területe?


Az ABCD négyzet oldala 20 egység. A P pont az AB oldalon van, AP=15. A négyzet belsejében a Q pont olyan, hogy AQ=20 és a DQP szög = 90°.


Mekkora a DQP háromszög területe?



2023. okt. 11. 07:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ja!
2023. okt. 12. 11:59
 12/13 anonim ***** válasza:

Se Ptolemaiosz-tétel, se szögfüggvény nem kell hozzá, néha elég egy jó ábra is: [link]


PQ meghosszabítása az E pontban metszi a kört úgy, hogy DE átmegy A-n (Thálesz-kör). DQE háromszög hasonló AEP-hez.


(25+x)/y = 20/15


DEQ-ra mehet a Pitagorasz-tétel:


(25+x)² + y² = 40²


(25+x)²/y² + 1 = 40²/y²


(20/15)² + 1 = 40²/y² amiből y=24, és így x=7.

2023. okt. 12. 18:03
 13/13 A kérdező kommentje:
Huh, mennyi szép megoldás 😀 Köszi.
2023. okt. 12. 20:21
1 2