Mennyi a háromszög területe?

Vegyük egy téglatest egy csúcsát, és az ebből kiinduló lapátlók közül válasszunk ki kettőt. Kössük össze a másik végpontjukat, így kapunk egy háromszöget. Mennyi a háromszög területe, ha az adott csúcshoz tartozó lapok területe 2, 3, 6 ?

2023. aug. 2. 12:02
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ha lerajzolod, sokat segít.


Téglalap élei: a, b, c

Háromszög oldalai: e, f, g


a*b = 2

a*c = 3

b*c = 6

a*b*c^2 = 18

c^2 = 9

c = 3

a = 1

b = 2


e = √(a^2+b^2) = √5

f = √(a^2+c^2) = √10

g = √(b^2+c^2) = √13


Ebből 3,5 jön ki Heron-képlettel.


De valószínűleg lehet egyszerűbben is, hogy ne kelljen ennyi gyököt beírni a számológépbe. :D

2023. aug. 2. 12:17
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Megoldható vektoriális szorzat feelhasználásával is.

A téglatest éleit ai, bj, ck alakban írjuk, ahol a, b, c az élhossz és i, j, k pedig a természetes bázis. A keresett terület az alábbi vektor hosszának fele:


(ai + ck) x (bj + ck) = (ab)k-(ac)j-(cb)i


Vagyis (2T)² = (ab)² + (ac)² + (cb)², amiből T = 7/2.

2023. aug. 3. 08:58