SOS, nagyon SÜRGŐS! Tudnál segíteni? Matek. (feladat lent)

Egy háromszög két oldala 5 és 3 egység hosszú, a harmadik oldalhoz tartozó súlyvonal 2,2 egység. Mekkora ez a harmadik oldal?
2010. okt. 17. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék segítség.

2010. okt. 17. 20:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Bevezetésnek nézd meg ezt az oldalt:

[link]


Adott

a = 3

b = 5

s = 2,2

-----------

c = ?


A megadott súlyvonal az ábra 'p' jelű átlójának a fele.

A feladat szerint az ábra 'q'-val jelölt átlójának hosszát kell meghatározni.

Felhasználva a paralelogramma azon tulajdonságát, miszerint "Az átlók hosszának négyzetösszege megegyezik az oldalak hosszának négyzetösszegével.", a megoldás nagyon egyszerű.

Ha a 'q' helyett 'c'-t írunk akkor írható

c² + p² = 2(a² + b²)

mivel p = 2s

c² + (2s)² = 2(a² + b²)

c² = 2(a² + b²) - 4s²


Már csak be kell helyettesíteni


DeeDee

*************

2010. okt. 17. 23:41