Számítsuk ki az alábbi kifejezési értéket!
2 a -3dikon (nem így van leírva mert úgy nem tudom leírni ahogy a könyvbe van)
2010. okt. 17. 16:34
4/9 splnd válasza:
a második válaszoló formulája a helyes:
a^(-b) = 1/(a^b)
2^-3 = 1/2^3
(kettő a mínusz harmadikon egyenlő egy per kettő a harmadikon, vagyis egy nyolcad.)
5/9 anonim válasza:
Kettő a harmadikon az azt jelenti, hogy a 2*2*2.
7/9 anonim válasza:
NEM mind egy, hogy a kérdésben kettő a MÍNUSZ harmadikon szerepel-e, mert ez esetben a jó választ a 2. és a 4. válaszoló adta!
vagy; kettő a harmadikon, amire a helyes válasz a 3. és 5. válaszadóé!
8/9 anonim válasza:
az 1/8!
a negatív kitevő azt jelenti, hogy a reciprokát veszed.
9/9 anonim válasza:
kettő a harmadikon=2*2*2=8
mert2*2 az4 és 4*2 az 8
érdekes és jegyezd meg,hogy a tíz a nulladikont az 1
és a 0 a nulladikon nem értelmezhető!
Remélem segítettem!