?Az osztályba 38 tanuló jár. Mindenki űzi az alábbi sportágak valamelyikét: atlétika, röplabda, úszás. Bövebben lent.

Egy osztályba 38 tanuló jár. Mindenki űzi az alábbi sportágak valamelyikét: atlétika, röplabda, úszás. Atlétikával 19-en foglalkoznak, 21-en röplabdáznak, 12-en úsznak. 7 tanuló atlétizál és úszik, 6 tanuló atlétizál és röplabdázik, 3 tanuló röplabdázik és úszik. Hány tanuló űzi mindhárom sportágat?

2023. szept. 17. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nulla
2023. szept. 17. 20:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2 fő.
2023. szept. 17. 20:19
 3/3 krwkco ***** válasza:
100%

"Atlétikával 19-en foglalkoznak, 21-en röplabdáznak, 12-en úsznak.

7 tanuló atlétizál és úszik, 6 tanuló atlétizál és röplabdázik, 3 tanuló röplabdázik és úszik."

x tanuló foglalkozik 3 sportággal.

7-x, 6-x és 3-x vagyis 16-3x pontosan 2-vel.

És 38-(16-3x)-x=22+2x pontosan 1-gyel.

A "sportolások" száma: 22+2x + 2*(16-3x) + 3*x=19+21+12=52

54-x=52.

x=2

2023. szept. 17. 22:20