Egy osztályba 38 tanuló jár. Mindenki űzi az alábbi sportágak valamelyikét: atlétika, röplabda, úszás. Atlétikával 19-en foglalkoznak, 21-en röplabdáznak, 12-en úsznak. 7 tanuló atlétizál és úszik, 6 tanuló atlétizál és röplabdázik, 3 tanuló röplabdázik és úszik. Hány tanuló űzi mindhárom sportágat?2023. szept. 17. 20:05
3/3 krwkco válasza:
"Atlétikával 19-en foglalkoznak, 21-en röplabdáznak, 12-en úsznak.
7 tanuló atlétizál és úszik, 6 tanuló atlétizál és röplabdázik, 3 tanuló röplabdázik és úszik."
x tanuló foglalkozik 3 sportággal.
7-x, 6-x és 3-x vagyis 16-3x pontosan 2-vel.
És 38-(16-3x)-x=22+2x pontosan 1-gyel.
A "sportolások" száma: 22+2x + 2*(16-3x) + 3*x=19+21+12=52
54-x=52.
x=2