Légyszi írjátok le a menetét is ne csak a végeredményt. Na szóval: Mennyi ideig mozgott a lejtőn az a nyugalomból induló és 3m/s2 (szekundum a négyzeten) gyorsulással mozgó golyó, amelyik a lejtő aljára 6m/s sebességgel érkezett? Mekkora volt a közben megtett útja?
Adatok: v0=0
a=3m/s2
vt=6m/s
Légyszi segítsetek!
2010. okt. 16. 14:52
1/2 anonim válasza:
Ha így megadták az adatokat, akkor szerintem nem kell túlbonyolítani. A lejtő feltételezem egyenes, így a gyorsulása állandó. v0 kezdősebességgel, a gyorsulással mozgó test sebessége t idő múlva:
vt=a*t+v0
Mivel v0=0, t=vt/a=6/3= 2 s
Az ezalatt megtett útja: st=s0+v0*t+t^2*a/2 (^-vel hatványozást jelöltem)
Mivel s0=0 (kezdeti hely), v0=0 (kezdősebesség):
st=a/2t^2=2*2*3/2= 6 m
2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. okt. 17. 16:31