Ha x, y, z hegyesszögekre: tg(x)=1, tg(y)=1/2, tg(z)=1/3.

2023. aug. 24. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Számológépeden van tan^(-1) gomb. Abba pötyögd be:

x=tan^(-1)(1)=45°

y=tan^(-1)(1/2)=26,6°

z=tan^(-1)(1/3)=18,4°

2023. aug. 24. 09:46
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Vagy addíciós tétellel:

tg(y+z)=(1/2+1/3)/(1-1/2*2/3)=1


x=45°

y+z==45°

2023. aug. 24. 09:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Addicios tetel mit mond ki?
2023. aug. 24. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


A két szög összegének tangensét lehet használni.

2023. aug. 24. 10:41
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Néha elég egy ábra is 😁


[link]

2023. aug. 24. 10:47