Mi a megoldási módja ennek a feladatnak?

5/2*7 + 5/7*12 + 5/12*17 + ... + 5/72*77;
2023. aug. 19. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Ennek semmi, mert nincsen minta benne.
2023. aug. 19. 20:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Lefelejtetted a zárójeleket.

5/(2*7) + 5/(7*12) + 5/(12*17) + ... + 5/(72*77)=

=1/2-1/7+1/7-1/12+1/12-1/17+...+1/72-1/77=

=1/2-1/77=75/154

2023. aug. 19. 20:42
 3/3 anonim válasza:
0%
nemtom
2023. aug. 19. 22:22