5/2*7 + 5/7*12 + 5/12*17 + ... + 5/72*77;2023. aug. 19. 20:32
1/3 anonim válasza:
Ennek semmi, mert nincsen minta benne.
2/3 anonim válasza:
Lefelejtetted a zárójeleket.
5/(2*7) + 5/(7*12) + 5/(12*17) + ... + 5/(72*77)=
=1/2-1/7+1/7-1/12+1/12-1/17+...+1/72-1/77=
=1/2-1/77=75/154