Ismét 9. es matek. Segítesz nekem?


Már feltettem pár kérdést, és mindig kaptam segítő válaszokat. Most 2 feladatra keresem a választ,nem házik, csak érdekelnek(versenyfeladatok) de sajnos nem vagyok annyira okos, hogy meg tudjam oldani.. vhol mindig elakadok, de tanulni akarok ezekből a feladatokból!


1. ezt a kérdést már kiírtam, de még nem vagyok biztos benne: Hány olyan tovább már nem egyszerűsíthető § és ' közötti tört van, amelynek a nevezője 100? (9 vagy 10 van?)


2. sajnos nem tudok hozzá sem kezdeni:

Egy férfi elindul a z irodájába, de kóddal nyílik az ajtó, amit persze elfelejtett. De van % ötlete, ami alapján meg tidja fejteni:


1. az 5. és a 3, szám együtt 14

2. a 4. szám = 2. szám + 1

3. az 1. szám = 2. szám duplája -1

4. a 2. és a 3. szám együtt 10

5. az 5 szám együtt 30


Mi a kód?


Köszi!


2010. okt. 15. 21:35
 1/7 A kérdező kommentje:

Jaj.. már megint félregépelek...

1. feladat: o és 1 közötti tört van.

2. feladat: a férfinek 5 ötlete van.. Ne haragudjatok, bocs a hibákért!

2010. okt. 15. 21:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem nő már fel ez a hülye matematika és oldja meg a problémáit nélkülünk?:/
2010. okt. 15. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Első:

A száz osztói:

1 - 100

2 - 50

4 - 25

5 - 20

10 - 10


a szám nem:

-végződhet 5-re vagy 0-ra

-nem lehet páros

-nem osztható néggyel



ami jó:

minden prím szám (kivéve: 2, 5) :

3, 7, 11, 13, 17, 19, 23, 29, 31, 37, 41, 43, 53, 59,

61, 67, 71, 73, 79, 83, 89, 97


És innen jön a próbálgatás.. Ami igazából nem is próbálgatás; prímszámok és hatványaik(de itt nyilván csak a 9 játszik, mert a többi túl nagy szám) szorzata, ami 100 alatt van

3: 9, 21, 27, 33, 39, 51, 57, 69, 87, 93

7: 49, 63, 77, 91

11: 99


Én ennyit találtam, ezeket már csak össze kell adni:D

A másodikon meg majd még gondolkodom

2010. okt. 15. 22:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

a kód 74658


Megoldásom:

elneveztem a számokat betűknek, hogy könnyebben tudjak velük dolgozni.

a=1.szám

b=2.szám és így tovább


a feltételek így lényegében egy egyenlet rendszerré váltak


e+c=14

d=b+1

a=2b-1

b+c=10

a+b+c+d+e=30


ezek után kifejeztem mindegyik számot úgy hogy csak a b legyen benne ismeretlen


b+c=10=>c=10-b

a=2b-1 marad így

d=b+1 marad így

e+c=14=>c helyére beírtam a b+c=10-ből már kiszámított c értéket => e+10-b=14=>e-b=4=>e=b+4


ezek után már csak az utolsó feltételbe kell behelyettesíteni


a+b+c+d+e=30=>2b-1+b+10-b+b+1+b+4=30=>4b+14=30=>4b=16=>b=4


innentől pedig már csak be kell írni a b értékét és meg is vannak a számok.


a=2*4-1=7

b=4

c=10-4=6

d=4+1=5

e=4+4=8


eredmény:74658

2010. okt. 16. 01:31
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem a második feladatnál minden számot ki tudsz fejezni a 2.-ből.


1.= 2x-1

2.= x

3.= 10-x

4.= x+1

5.= 14-(10-x)


az egyenlet pedig az, hogy az összeset összeadod, akkor 30at kapsz. sima egyismeretlenes egyenlet, minden ötödik osztályos végig tudja számolni.

ebből ha nem ütöttem el a második számra megkapod, hogy 4.

és akkor sorba a számok:

7 4 6 5 8


mindig a legegyszerűbb módszerre törekedj, nem kell ide egyenletrendszer, meg mindenféle bonyolult hülyeség. :-)

2010. okt. 16. 08:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolso, szerintem a masodik ugyanezt csinalta, de mindegy:D
2010. okt. 16. 09:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!!! Komolyan, nem a végeredmény kellett,hanem a folyamat, hogy HOGYAN is lehet kiszámolni ilyen feladatokat... Remélem hasonlóak már nekem is menni fognak! Köszi még 1x, aranyosak vagytok!!!
2010. okt. 16. 16:07