5 secundum alatt 100 km/h lett a sebességem. Mennyi a gyorsulásom, és mennyi út szükséges ehhez a kisérlethez? Kezdősebességem nulla.

2010. okt. 15. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
hogy gyorsultál fel ennyire? szerintem sürgősen álljál le a crackkel!
2010. okt. 15. 09:56
 2/3 anonim ***** válasza:

t=5s

vt=100km/h= 27,78m/s

v0=0


vt=vo+a*t a=(vt-v0)/t =5,56m/s2

s=v0*t+(a/2)*t2= 69,44m

2010. okt. 15. 10:10
 3/3 Kromosome ***** válasza:

Ez nem nehéz feladat:

t = 5 sec (delta t = 5)

V0 = 0km/h = 0 m/s (ha álló helyzetből indult)

Vt = 100 km/h = 27,78 m/s

DeltaV = 100 (km/h-ban) vagy 27,78 (m/s-ban)


a (gyorsulás) = deltaV / delta t = 27,78/5 = 5,55556 m/s^2


s= [(V0+Vt)/2] * t = (27,78/2)*5 = 69,444444445 méter


Ennyi.

2010. okt. 18. 17:11