2010. okt. 15. 09:50
1/3 anonim válasza:
hogy gyorsultál fel ennyire? szerintem sürgősen álljál le a crackkel!
2/3 anonim válasza:
t=5s
vt=100km/h= 27,78m/s
v0=0
vt=vo+a*t a=(vt-v0)/t =5,56m/s2
s=v0*t+(a/2)*t2= 69,44m
3/3 Kromosome válasza:
Ez nem nehéz feladat:
t = 5 sec (delta t = 5)
V0 = 0km/h = 0 m/s (ha álló helyzetből indult)
Vt = 100 km/h = 27,78 m/s
DeltaV = 100 (km/h-ban) vagy 27,78 (m/s-ban)
a (gyorsulás) = deltaV / delta t = 27,78/5 = 5,55556 m/s^2
s= [(V0+Vt)/2] * t = (27,78/2)*5 = 69,444444445 méter
Ennyi.