2023. júl. 14. 17:01
1/4 anonim válasza:
Végezd el az állítás jobb oldalán a műveleteket, és a definíció jobb oldalát kapod.
2/4 anonim válasza:
Kiemeléssel mennyire vagy tisztában?
3/4 anonim válasza:
Az xy=xy-8x-8y+72=x(y-8)-8(y-8)+8=(x-8)(y-8)+8 átalakítás igazolja az állítást.
4/4 anonim válasza:
Bocsánat, a baloldalon x*y áll, az most nem sima multiplikatív írásmód van, hogy az a jobb oldalon van. :D