A barbi9 kérdése:

A valós számok halmazán értelmezzük az x*y=xy-8x-8y+72 műveletet a) igazold,hogy x*y=(x-8)(y-8)+8?


2023. júl. 14. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Végezd el az állítás jobb oldalán a műveleteket, és a definíció jobb oldalát kapod.
2023. júl. 14. 17:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiemeléssel mennyire vagy tisztában?
2023. júl. 14. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Az xy=xy-8x-8y+72=x(y-8)-8(y-8)+8=(x-8)(y-8)+8 átalakítás igazolja az állítást.
2023. júl. 26. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a baloldalon x*y áll, az most nem sima multiplikatív írásmód van, hogy az a jobb oldalon van. :D
2023. júl. 26. 13:43