Hogy értelmezzük egy pozitiv "a" szám pozitiv "b" alapú logaritmusát?


2020. jan. 1. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hátha ebből megérted:

[link]

2020. jan. 1. 21:04
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hányadik hatványra kell emelned "b"-t, hogy megkapjad "a"-t
2020. jan. 1. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyünk egy egyszerű példát;


A 3^x=9 egyenletet könnyen meg tudjuk oldani; x=2 az eredménye. De mi a helyzet a 3^x=10 egyenlettel? Ezt nem tudjuk egyszerűen megoldani (közelítőleg legfeljebb), de a pontos megoldást kellene valajogy jelölni, erre találta ki annak idején John Napier a log(3)[10] jelölést. Ez jelöli azt, hogy a 3-at hányadik hatványra kell emelni a 10-hez.


Ezek alapján a definíció úgy néz ki, hogy az a^x=b egyenlet megoldása x=log(a)[b], hogyha a és b pozitív, de a nem 1.

2020. jan. 2. 01:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kisérettségi szóbeli tételhez volt meg adva így a kérdés ezért nem tudtam pontos dolgot mondani de köszönöm a segítséget,így érthetőbb :)
2020. jan. 2. 16:02