Ezeket a matek példákat, hogyan kell megoldani?


Kérlek írjátok meg, ezeket melyik témakör alapján kell megoldani, illetve hogyan?


[link]


2023. jún. 26. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az a feladat, hogy hozzuk egyszerűbb alakra;


a) A gyökvonás azonosságait kell használni:


gyök(12) + gyök(75) = gyök(4*3) + gyök(25*3) = gyök(4)*gyök(3) + gyök(25)*gyök(3) = 2*gyök(3) + 5*gyök(3) = 7*gyök(3) (az utolsó lépés onnan jön, hogy például 2x+5x=7x, és itt is ugyanez a helyzet, csak gyök(3)-mal).


b) Ennél a feladatnál azt kell tudni, hogy hogyan értelmezzük a törtkitevőjű hatványt:


81^(3/4) = negyedikgyök(81^3) = (negyedikgyök(81))^3 = 3^3 = 27.


c) Először a hatványozás azonossága kell nekünk:


6^(1+log(6)[8]) = 6^1 * 6^(log(6)[8])


A 6^1 értéke 6, a 6^(log(6)[8]) értéke a logaritmus definíciója szerint 8, tehát


= 6 * 8 = 48.

2023. jún. 26. 14:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jún. 26. 14:43