Milyen energiaváltozás jön létre az alábbi esetekben?
a)Csökken a víz hőmérséklete.
b)Nő a kerékpár sebessége.
c)A víz elpárolog.
d)A rugóval működő óra megáll.
2010. okt. 12. 15:32
1/3 anonim válasza:
a) csökken az energiája (a tárolt hője c.m.dT)
csökken a vízrészecskék átlagos kinetikus energiája
b) nő az energiája, a kerékpár mozgási energiája nő
E = 1/2.m.v2 dE = 1/2.m.dv2
c) növekszik az energiája, folyékonyból gáz halmazállapotú lesz, miközben felveszi a párolgáshőt
(a vízrészecskék átlagos kinetikus energiája megnövekedett)
d) Csökken, Mert a rugóban tárolt rugalmas energia elfogyott, vagy lecsökkent...
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon!
2010. okt. 12. 19:20