Milyen energiaváltozás jön létre az alábbi esetekben?

a)Csökken a víz hőmérséklete.

b)Nő a kerékpár sebessége.

c)A víz elpárolog.

d)A rugóval működő óra megáll.


2010. okt. 12. 15:32
 1/3 anonim válasza:

a) csökken az energiája (a tárolt hője c.m.dT)

csökken a vízrészecskék átlagos kinetikus energiája


b) nő az energiája, a kerékpár mozgási energiája nő

E = 1/2.m.v2 dE = 1/2.m.dv2


c) növekszik az energiája, folyékonyból gáz halmazállapotú lesz, miközben felveszi a párolgáshőt

(a vízrészecskék átlagos kinetikus energiája megnövekedett)


d) Csökken, Mert a rugóban tárolt rugalmas energia elfogyott, vagy lecsökkent...

2010. okt. 12. 17:55
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon!
2010. okt. 12. 19:20
 3/3 anonim válasza:

Szívesen,

Kérdezz máskor is! :)

2010. okt. 13. 11:52