Mi a 2x(x^2+1)=0 megoldása?

Van egyáltalán megoldása?

2023. máj. 23. 18:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat 2x/(x^2+1)=0 ez a helyes.
2023. máj. 23. 18:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy tört értéke csak akkor lehet nulla, ha a számláló értéke nulla. A kérdés tehát az, hogy milyen x érték esetén lesz a számláló értéke nulla.
2023. máj. 23. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Most komolyan az a kérdés, hogy a


2x = 0


egyenletnek mi a megoldása?

2023. máj. 23. 19:18
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Pontosabban:

Egy tört akkor és csak akkor 0, ha a számláló 0, és a nevező nem 0.

2023. máj. 23. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2x*(x^2+1)=0 <=> 2x=0 vagy x^2+1=0, amiből x_1=0, x_2=i, x_3=-i


2x/(x^2+1)=0 <=> 2x=0 és x^2+1!=0, amiből x=0, és ez nem gyöke a nevezőnek, tehát jó megoldás.


Nem tudom, melyik kell most. :D

2023. máj. 23. 22:04
 6/8 dq ***** válasza:
100%

#4: A wikipédia beleérti a tört definíciójába, hogy a nevező nem 0:


> Egy közönséges tört a számot a számláló és a nevező hányadosaként fejezi ki: a/b, ahol a a számláló, b a nevező.

Ha a tört értéke egynél kisebb, akkor a tört valódi, különben áltört. Mivel a nullával való osztás nincs definiálva, azért a nevező nem lehet nulla.


[link]

2023. máj. 23. 23:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Most komolyan az a kérdés, hogy a 2x = 0 egyenletnek mi a megoldása?"


Nem, nem azt kérdezi...

2023. máj. 24. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ez felesleges tudálékoskodás. Egy tört nevezőjében nem lehet nulla, ez triviális, hiszen az a "tört", amiben nullával osztanánk, nem is nevezhető törtnek, mivel nem felel meg a tört definíciójának.
2023. máj. 24. 11:44