Aki három hetente fizet 45 ezret az teljes átlagban havonta mennyit fizet? A teljes átlag alatt azt értem hogy akkora időszakot, annyi hónapot atlagolunk amivel a pontos átlag eredménye jön ki. Első hónapban ugye 45 ezer jönne ki átlagban de

hosszútávon ez nem a valós ertek
2023. máj. 23. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Három hét az 21 nap. Aki háromhetente 45 ezret fizet, az naponta 2.143 forintot, amit már csak a hónapok átlagos hosszúságával kell felszoroznod napban számolva az eredményhez.
2023. máj. 23. 07:16
 2/7 krwkco ***** válasza:

365 (vagy 366)/21= 13,38

Vagyis évente 13-szor vagy 14-szer fizet.

13*45000/12=48750

14*45000/12=52500

2023. máj. 23. 10:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Hány évre számolva lesz egy pontos érték és az mennyi?
2023. máj. 23. 10:35
 4/7 krwkco ***** válasza:
Akkor lesz az érték hajszálpontos, ha tudod, hogy mikor kezded el a fizetést és mikor hagyod abba. És hány napig laksz. A szökőévek miatt.
2023. máj. 23. 10:54
 5/7 krwkco ***** válasza:
Meg a változó hosszúságú hónapok miatt az időszaktól függ a hónapok átlagos hossza.
2023. máj. 23. 10:55
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor nézzük hogy hogy nem havonta hanem négy hetente.

Ezesetben négy hétre mennyi a nagypontossagu atlag és ez hány hét alapján számolható ki pontosabban pontosabban úgy hogy egy mindig egyenlő rész jön ki, és feltételezzük hogy egy hétfői napon kezdődik s egy olyan vasárnapon ér véget amikor ép be van fejezve egy periódus.

2023. máj. 23. 10:58
 7/7 dq ***** válasza:
Aki három hetente fizet 45 ezret, az 4 hetente hajszál pontosan 4/3*45 ezret fizet.
2023. máj. 24. 10:54