Ha a,b,c eleme N*-nak, amelyre ab+ac-bc=2abc, akkor (a-1)/1 - (b-1)/b - (c-1)/c = 12023. máj. 21. 20:02
1/12 anonim válasza:
Nem ez: (a+1)/a - (b-1)/b - (c-1)/c = 1?
2/12 A kérdező kommentje:
Nem. Itt akadtam el én is
2023. máj. 21. 21:36
4/12 anonim válasza:
Hogyhogy nem igazi? Dehogynem igazi.
Csak az nem derül ki a kérdésből, hogy mi a kérdés... El kell dönteni, hogy igaz-e az állítás vagy nem?
5/12 anonim válasza:
Nem "igazi"-t akartam írni, hanem "igaz"-t. Csak így sikerült.
6/12 A kérdező kommentje:
Így adta meg a feladat a felhívo szöveget. Szóról szóra masoltam ki
2023. máj. 22. 10:34
7/12 anonim válasza:
De előtte mi a bevezető szöveg? Hogy pl. "Döntse el az alábbi állításokról, hogy igazak-e vagy hamisak!"? Vagy mi?
8/12 anonim válasza:
(a-1)/a - (b-1)/b - (c-1)/c = 1
bc(a-1) - ac(b-1) - ab(c-1) = abc
abc - bc - abc + ac - abc + ab = abc
ac + ab - bc - abc = abc
ab + ac - bc = 2abc
Azaz kijött!
9/12 anonim válasza:
És mi az N*?
#8
(a-1)/1 - (b-1)/b - (c-1)/c = 1
volt a feladatban.
10/12 anonim válasza:
N = természetes számok halmaza