Egy kis segítségre lenne szükségem. Valaki?

Ha a,b,c eleme N*-nak, amelyre ab+ac-bc=2abc, akkor (a-1)/1 - (b-1)/b - (c-1)/c = 1

2023. máj. 21. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem ez: (a+1)/a - (b-1)/b - (c-1)/c = 1?
2023. máj. 21. 20:37
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem. Itt akadtam el én is
2023. máj. 21. 21:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem igazi az állítás.
2023. máj. 22. 02:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem igazi? Dehogynem igazi.


Csak az nem derül ki a kérdésből, hogy mi a kérdés... El kell dönteni, hogy igaz-e az állítás vagy nem?

2023. máj. 22. 06:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem "igazi"-t akartam írni, hanem "igaz"-t. Csak így sikerült.
2023. máj. 22. 07:27
 6/12 A kérdező kommentje:
Így adta meg a feladat a felhívo szöveget. Szóról szóra masoltam ki
2023. máj. 22. 10:34
 7/12 anonim ***** válasza:
De előtte mi a bevezető szöveg? Hogy pl. "Döntse el az alábbi állításokról, hogy igazak-e vagy hamisak!"? Vagy mi?
2023. máj. 22. 18:41
 8/12 anonim ***** válasza:

(a-1)/a - (b-1)/b - (c-1)/c = 1

bc(a-1) - ac(b-1) - ab(c-1) = abc

abc - bc - abc + ac - abc + ab = abc

ac + ab - bc - abc = abc

ab + ac - bc = 2abc


Azaz kijött!

2023. máj. 22. 18:51
 9/12 anonim ***** válasza:

És mi az N*?


#8

(a-1)/1 - (b-1)/b - (c-1)/c = 1

volt a feladatban.

2023. máj. 22. 18:55
 10/12 anonim ***** válasza:
N = természetes számok halmaza
2023. máj. 22. 19:03
1 2