0,0032 osztva 1,6*10 -19-en

Mennyi? (6*10 a huszonharmadikon)a harmadikon

Várom a segítséget :)

És ha lehet,lépésről- lépésre.

Nagyon köszönöm.


2010. okt. 10. 12:39
 1/5 anonim válasza:

10^-19 = 1/(10^19)

0,0032/[1,6*(10^-19)] = 0,0032/[1,6*(1/(10^19))] = 0,0032/(1,6/10^19) = [0,0032*(10^19)]/1,6 = ... (nincs nálam számológép, csak a gépi, azzal meg hosszadalmas :))


[6*(10^23)]^3

10^23 = 1-es számjegy után 23 db 0

6*(10^23) = 6-os számjegy után 23 db 0

[6*(10^23)]^3 = Háromszor összeszorzod a fentebbit, azaz 6*6*6 (=216) után 23*23*23 db 0 lesz. Azaz, 216*(10^23).

2010. okt. 10. 13:08
 2/5 anonim válasza:
A vége nem jó, nem 216*(10^23), hanem 216*[10^(23*23*23)]
2010. okt. 10. 13:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Javítanom kell


A = 0,0032/1,6*10^-19

0,0032 = 32*10^-4

1,6*10^-19 = 16*10^-18

32*10^-4/16*10^-18 = 2*(10^-4/10^-18)

Azonos alapú hatványok osztásakor a számláló kitevőjéből kivonjuk a nevező kitevőjét.

Ezért

A = 2*10^(-4 - (-18))

A = 2*10^14

===========


B = (6*10^23)^3

Hatványt úgy hatványozunk, hogy a kitevőket összeszorozzuk.

Tehát

B = (6^3)*(10^(3*23))

B = 216*10^69

B = 2,16*10^71

=============

2010. okt. 11. 13:36
 4/5 A kérdező kommentje:
danke schön:)
2010. okt. 11. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Nichts zu danken! :-)
2010. okt. 11. 14:45