Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?

Mekkora kezdősebességgel indítsunk szabadesésnek egy testet, hogy x távolságon v1 sebességre gyosuljon?

2023. máj. 11. 13:32
 1/8 Kólauborkával ***** válasza:

Csak azért nem írom le, mert annyira egyszerü, hogy biztosan csináltatok ilyet órán, de ha más nem a könyvedben van rá példafeladat.

Kicsit változtasd meg az adatokat és lényegében kész is vagy.

2023. máj. 11. 13:57
 2/8 anonim ***** válasza:

x=v0*t+g/2*t^2

v1=v0+g*t

---------------------

Ki tudod innen fejezni a v0-t?

2023. máj. 11. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
v0 = sqrt(-2 * g * x+ v1^2)
2023. máj. 11. 15:23
 4/8 A kérdező kommentje:

#2-nek:


v1=v0+g*t

v0=v1-g*t


Tessék kifejeztem a v0-t de így se lehet megoldani.

v0 sebesség nem ismert

t nem ismert.

2023. máj. 11. 16:17
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 neked ez hogy jött ki?

Erről még el is tudom képzelni hogy helyes megoldás lenne.

2023. máj. 11. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy egyenletrendszert írtam fel. Két egyenletből álló kétismeretlenes egyenletrendszer, aminek ismeretlenei v0 és t. Azt kérdeztem, hogy meg tudod-e oldani.


Ezek szerint nem.


Akkor:

1) A második egyenletből fejezd ki a t-t!

2) Helyettesíts be az első egyenletbe! (A kapott egyenlet egyismeretlenes. Az ismeretlen v0)

3) Fejezd ki a v0-t!

2023. máj. 11. 16:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki kell ejtened a t-t. Fejezd ki a t-t az egyik egyenletből, és helyettesítsd be a másikba, aztán kijön.
2023. máj. 11. 16:24
 8/8 krwkco ***** válasza:

Az x távolságból (gondolom ez a függőleges esés hossza) ki lehet számolni a helyzeti energia csökkenését. Ez egyenlő lesz a mozgási energia a növekedésével.

Ennél egyszerűbb megoldást nem tudnék elképzelni. :-)

2023. máj. 11. 18:41