Hogyan kéne megoldanom ezt a fizika feladatot?


Az alábbi ábrán egy I=0.3m hosszúságú vezető súrlódásmentesen és egyenletesen csúszik álllandó, v= 5m/s sebességgel egy vezetőpáron homogén mágneses mezőben, amelynek mágneses indukciója B=4T. A két vezetőt R=6Ω ellenállású fogyasztó köti össze.

a) Mekkora feszültség indukálódik a vezető A-C végpontjain? (A mozgó vezető melyik végpontjában lesz az elektrontöbbler és melyikben az elektronhiány?)

b) Milyen nagyságú és irányú lesz az indukált áram?

c) Milyen nagyságú erőt kell kifejtenünk az egyenletes mozgáshoz?


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!!



2023. ápr. 26. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

a) Ui=B·l·v=4·0,3·5=6V

b) I=Ui/R=6/6=1A

c) F=B·I·l=4·1·0,3=1,2N

Mivel rajzot nem mellékeltél, ezért a feszültség és áramirányokat neked kell megállapítani, ehhez segítség ez az ábra:

[link]

2023. ápr. 27. 20:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. ápr. 28. 12:29