144 alsó tagozatos gyereknek 9 hetedikes tanuló 16 perc alatt készítette el az egyforma Mikulás csomagokat. Hány perc alatt tudna 5 tanuló elkészíteni 100 ugyanilyen csomagot? Ehhez a feladathoz kérhetnék segítséget?

2023. máj. 9. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

9 hetedikes 16 perc alatt 144 csomag

1 hetedikes 16 perc alatt 144/9 = 16 csomag

1 hetedikes 1 perc alatt 16/16 = 1 csomag

5 hetedikes 1 perc alatt 5 csomag

5 hetedikes 20 perc alatt 5*20 = 100 csomag

2023. máj. 9. 18:43
 2/3 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál el a számolással?
2023. máj. 9. 18:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Végül is végig értem rajta, számolási hibám volt, amit elsőre nem találtam, de így meg van hol rontottam el.
2023. máj. 9. 18:53