Cos2alfa=1/3 hogy kell megcsinálni?


A feladat a következő:

Határozzuk meg alfa szög szögfügvényeit ha tudjuk hogy cos2alfa=1/3


Légyszi segítsen már valaki mert már komolyan lelövöm magam...


Köszi...


2010. okt. 9. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
cos2alfa=cos^2(alfa)-sin^2(alfa)=cos^2(alfa)-(1-cos^2(alfa), stb.
2010. okt. 9. 21:08
 2/6 A kérdező kommentje:

De ha

cos^2alfa-sin^2alfa=1/3

cos^2=1/3+sin^2alfa

és ezt a tételt felhasználva: sin^2alfa+cos^2alfa=1

1/3+sin^2alfa+sin^2alfa-1=0


És hogy tovább hogy egy másodfokú egyenlet legyen?

2010. okt. 9. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Én lehet hülye vagyok, de lazán kiemelném azt a kettest onnan: cos2alfa=1/3 --> 2cosalfa=1/3 aztán leosztanám kettővel és megvan a cosalfád, amiből kitudod számolni az alfát. Régen tanultam már, nem vagyok benne biztos hogy jó, de valami ilyesmi rémlik
2010. okt. 10. 09:49
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog, egy példán keresztül be is bizonyítom.


Tegyük fel alfa=15 fok


cos(2*15)= gyök3/2

2cos(15)= gyök6+gyök2/2

2010. okt. 10. 09:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Második, ó, bmeg, de hülye vagy. Minek pofázol bele, ha nem értesz hozzá? :):):) Valami rémlik. Ilyen tanácsok helyett jobban járt volna a kérdező, ha saját maga oldja meg...
2010. okt. 10. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:

az első teljesen jól leírta, cos(2alfa) = 2cos^2(alfa)-1= 1/3.


Kaptál egy másodfokú kifejezést cos alfa-ra, megoldod, a két kijövő gyök a két megoldás.

2010. okt. 10. 14:04