Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a válaszok? (help fontos)

Mik a válaszok? (help fontos)

Figyelt kérdés

I.világháborúval kapcsolatos kérdések.


Ki állt a szövetségeseivel ellentétes oldalon?

Ki veszített el 1 millió négyzetkilométert?

Kinek állt helyre az ország egysége?


talán ezek közül kell választani:Lengyelország,Bosznia-Hercegovina,Orosz Birodalom

de ha mást gondoltok írjátok le


köszi előre is:)


2010. okt. 9. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
gondolom középiskolás vagy és ez a házi feladatod, ha igen ajánlom figyelmedbe a töri tankönyvet az ábrákkal és térképekkel, valamint a töri atlaszt, mert abban szinte minden benne van, érettségin is sokat fog segíteni ;)
2010. okt. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Silber ***** válasza:
A válaszokat rögtön ki is lőheted... Ugyanis 1 millió km^2-t Törökország vesztett.
2010. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. Olaszország
2010. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azt hitte mtörökország az,akinek megszűnt a birodalmi jellege ( ,mert ugye az oszmán-török birodalom és neten az volt fent,hogy megszűnt... )

olaszországra meg azt jelöltem be,hogy része lett egy új szövetséges államnak(itt a központi hatalmakra gondoltam)

azért tettem fel a kérdést,mert interneten se és tankönyvben sem találom a választ.

2010. okt. 9. 22:26
 5/8 anonim ***** válasza:

ha tankönyvben és töri atlaszban sem találod a választ, akkor veled van a baj


pl. a területvesztéses: megnézed európa térképét az 1. vh előtt aztán után és sztem nincs olyan töri atlasz amiből kihagyták véletlenül a területi változásokat ;)

2010. okt. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nincs atlaszom :D..de ha a másik kettőt tudnám (amik nyilvánvalóan nem az atlaszban lesznek) akkorkizárásos alapon tudnám,hogy mi az ...
2010. okt. 10. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Nah, hát lényegében voltak a központi hatalmak (Németország, Osztrák-Magyar-Monarchia, később Bulgária, Töröko.) meg az antant (Anglia, Franciao., Oroszo.).

1.: Olaszország volt az, aki átlépett a központi hatalmak oldaláról az antanthoz.

2.: nem tudom

3.: Lengyelország

2010. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,főleg utolsó,de már az egyik barátommal megcsináltam:)
2010. okt. 11. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!