Kéne egy kis segítség házi feladat megoldásában. (Nem csak a megoldás, hanem az is kéne, hogyan tudom kiszámolni). Hogyan kéne az alábbi feladatokat kiszámolni?


A feladatok:

Határozd meg a négyzet alapú szabályos gúlák felszínét és térfogatát:

1. Gúla: a = 7,2 cm, M = 4,8 cm

2. Gúla: a = 9,6 cm, x = 60 mm

3. Gúla: a = 5,6 dm, o = 10 dm

4. Gúla: a = 3,2 cm, o = 2 cm

5. Gúla: o = 68,6 cm, x = 7,8 dm

Az "a" minden feladatban a gúla alapéle, az "M" a gúla magassága, az "o" a gúla oldaléle, és az "x" a gúla oldallapjának a magassága.


Előre is köszönök minden segítséget!


2023. máj. 2. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen segítség kell?

Be kell helyettesíteni a tanult képletekbe!

2023. máj. 2. 20:09
 2/3 A kérdező kommentje:
Az kéne, hogy hogyan kell megoldani. Milyen képletekkel, stb. Egy ideje hiányoztam ezért a képleteket se tudom hisz lemaradtam róla
2023. máj. 2. 22:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Térfogat: V=a^2*M/3


Felszín: A=a^2+4*a*x/2


o^2=a^2/4+x^2


x^2=a^2/4+M^2

2023. máj. 3. 07:42