A feladatok:
Határozd meg a négyzet alapú szabályos gúlák felszínét és térfogatát:
1. Gúla: a = 7,2 cm, M = 4,8 cm
2. Gúla: a = 9,6 cm, x = 60 mm
3. Gúla: a = 5,6 dm, o = 10 dm
4. Gúla: a = 3,2 cm, o = 2 cm
5. Gúla: o = 68,6 cm, x = 7,8 dm
Az "a" minden feladatban a gúla alapéle, az "M" a gúla magassága, az "o" a gúla oldaléle, és az "x" a gúla oldallapjának a magassága.
Előre is köszönök minden segítséget!
2023. máj. 2. 20:03
1/3 anonim válasza:
Milyen segítség kell?
Be kell helyettesíteni a tanult képletekbe!
2/3 A kérdező kommentje:
Az kéne, hogy hogyan kell megoldani. Milyen képletekkel, stb. Egy ideje hiányoztam ezért a képleteket se tudom hisz lemaradtam róla
2023. máj. 2. 22:42
3/3 anonim válasza:
Térfogat: V=a^2*M/3
Felszín: A=a^2+4*a*x/2
o^2=a^2/4+x^2
x^2=a^2/4+M^2