Tudnál segíteni? Legyen adott az ABC egyenlőszárú háromszög (AC=BC). Emeljünk az AB alapra négyzetet úgy, hogy annak legyen közös része a háromszöggel. (folytatása lent. )


Mekkora a háromszög legnagyobb szögének szinusza, ha tudjuk, hogy a háromszög és négyzet közös részének területe megegyezik a négyzet háromszögön kívüli területével?


ha sikerült, egy kis magyarázatot is írnál?

Előre is köszönöm a segítséget! :)


2010. okt. 9. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

"a háromszög és négyzet közös részének területe megegyezik a négyzet háromszögön kívüli területével"


Vegyük észre, hogy ebben az esetben a háromszög magassága egyenlő az alap hosszával. (lásd területképlet)

Innen már mennie kéne.

2010. okt. 9. 16:44
 2/3 A kérdező kommentje:
De sajnos nem megy. Nagyon megköszönném, ha még egy picit segítenél. :)
2010. okt. 9. 19:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Alap megvan, magasság megvan, ezekből Pitagorasz-tétellel a háromszög szára: √(a^2+(a/2)^2)=√5a/2

A nagyobb szög az alapon fekszik, sin ß = a/(√5a/2) = 2/√5 vagy ha nem szeretjük a gyököt a nevezőben: 2√5/5


Ha nem megy fejben, tessék lerajzolni.

2010. okt. 9. 20:21