Mekkora a háromszög legnagyobb szögének szinusza, ha tudjuk, hogy a háromszög és négyzet közös részének területe megegyezik a négyzet háromszögön kívüli területével?
ha sikerült, egy kis magyarázatot is írnál?
Előre is köszönöm a segítséget! :)
2010. okt. 9. 16:02
1/3 anonim válasza:
"a háromszög és négyzet közös részének területe megegyezik a négyzet háromszögön kívüli területével"
Vegyük észre, hogy ebben az esetben a háromszög magassága egyenlő az alap hosszával. (lásd területképlet)
Innen már mennie kéne.
2/3 A kérdező kommentje:
De sajnos nem megy. Nagyon megköszönném, ha még egy picit segítenél. :)
2010. okt. 9. 19:17
3/3 anonim válasza:
Alap megvan, magasság megvan, ezekből Pitagorasz-tétellel a háromszög szára: √(a^2+(a/2)^2)=√5a/2
A nagyobb szög az alapon fekszik, sin ß = a/(√5a/2) = 2/√5 vagy ha nem szeretjük a gyököt a nevezőben: 2√5/5
Ha nem megy fejben, tessék lerajzolni.