Gyok13 cm hosszu szakaszt kene megszerkeszteni :)2010. okt. 9. 15:17
1/4 anonim válasza:
A tankönyv, az internet, a körző és a vonalzó.
2/4 anonim válasza:
Szerkeszd meg mondjuk a dupláját és a végén majd felezd meg.
2*gyök 13= gyök 52.
52=36+16=6^2+4^2. Ez alapján egy derékszögű háromszöget kell szerkesztened, aminek a 2 befogója 4 és 6 cm, az átfogó pedig pontosan a gyök 13 kétszerese lesz. Megfelezed az átfogót és kész.
3/4 A kérdező kommentje:
3^2+2^2=gyok13negyzeten igy is lehet nem ? 2cm ,3cm es gyok 13 lesz az atfogo
2010. okt. 9. 16:42
4/4 anonim válasza:
Úgy is jó. A lényeg azon van, hogy derékszögű háromszög átfogójaként gondolj a gyök 13-ra, és úgy már könnyebb. Én túlbonyolítottam, de attól még az én megoldásom is jó.