Valaki tud segíteni? Y=50 és x=130 jött ki. A különbség jo az összeadás nem. 490 jön ki.

2023. ápr. 26. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a pontos egyenlet?
2023. ápr. 26. 18:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést is nekünk kellene kitalálni az eredményhez? :D
2023. ápr. 26. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

2y + 3x = 490

x - y = 80


Szivesen.

2023. ápr. 26. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:

2y + 3x = 490

x - y = 80

-----------------

2y + 3x = 490

2x - 2y = 160

-------------------

Összeadva a kéz egyenletet:

5x=650

x=130


130 - y = 80

y=50

2023. ápr. 26. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi ezzel a baj?
2023. ápr. 26. 19:54
 6/6 anonim ***** válasza:
2*50+3*130=490
2023. ápr. 26. 20:22