Gerzsom69 kérdése:

Matematika statisztika házi feladat segítség kérés, valaki segítene?


1.

Egy egyetemi előadáson 32-en ülnek a teremben. Ha négy lány távozna, akkor a jelenlévők több mint 60%-a fiú lenne. Ha azonban a 32 főhöz további hat lány csatlakozna, akkor a jelenlévők többmint fele lenne lány. Hány fiú és hány lány lehet jelen az előadáson?

2.

Egy egyenlő szárú háromszög oldalhosszúságainak átlaga 10 szórása 3√2. Határozd meg a háromszög oldalainak hosszát!


Előre is köszönöm!



2023. ápr. 24. 22:32
 1/1 anonim ***** válasza:

1) Legyen x fiú.


Első eset: x/28 > 0,6

Második eset: x/38 <= 0,5


A két egyenlőtlenségnek egyszerre kell teljesülnie, tehát x-et így kell megválasztani.


2) Legyen az alap a, a szárak b:


Az átlag: (a+b+b)/3 = 10


A szórás: gyök[((a-10)^2 + (b-10)^2 + (b-10)^2)/3] = 3*gyök(2)


A két egyenletnek egyszerre kell teljesülnie, tehát egyenletrendszert kapunk.


Az etyenletrendszernek két számpár megoldása van, viszont csak az egyik számpár lesz a feladat megoldása; mivel egy háromszög oldalairól van szó, ezért azokra teljesülnie kell még a háromszög-egyenlőtlenségnek.


Ez milyen egyetemi szak milyen feladata? Mert csak középiskolás ismeret szükséges hozzá.

2023. ápr. 24. 23:13