Elsősorban nem az ábra érdekel, hanem az, hogy melyik intervallumban mi a hazzárendelési szabály +hogy jött ki.2023. ápr. 16. 09:36
2/5 anonim válasza:
1) Ha x>=1, akkor f(x)=|2x^2-3x+x-1|=|2x^2-2x-1|
a) Ha x>=(1+sqrt(3))/2, f(x)=2x^2-2x-1
b) Ha 1<=x<(1+sqrt(3))/2, f(x)=-2x^2+2x+1
2) Ha x<1, akkor f(x)=|2x^2-3x-x+1|=|2x^2-4x+1|
a) Ha (2-sqrt(2))/2<=x<1, akkor f(x)=-2x^2+4x-1|
b) Ha x<(2sqrt(2))/2, akkor f(x)=2x^2-4x+1
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, viszont légyszi elmagyaráznád, hogyan jöttek ki ezek az intervallumok, mert nem nagyon értem
2023. ápr. 16. 13:37
4/5 anonim válasza:
Az 1) esetben az 2x^2-2x-1 kifejezést 0-val egyenlővé téve kapott egyenlet 1-nél nagyobb megoldása adja az új határt.
Az 2) esetben az 2x^2-4x+1 kifejezést 0-val egyenlővé téve kapott egyenlet 1-nél kisebb megoldása adja az új határt.
5/5 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm szépen!
2023. ápr. 16. 15:35