Tudnátok segíteni a matek házimban? A következő függvényt kellene ábrázolni: f(x)=abs(2 x^(2)-3 x+abs(x-1))

Elsősorban nem az ábra érdekel, hanem az, hogy melyik intervallumban mi a hazzárendelési szabály +hogy jött ki.

2023. ápr. 16. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
2023. ápr. 16. 09:44
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1) Ha x>=1, akkor f(x)=|2x^2-3x+x-1|=|2x^2-2x-1|

a) Ha x>=(1+sqrt(3))/2, f(x)=2x^2-2x-1

b) Ha 1<=x<(1+sqrt(3))/2, f(x)=-2x^2+2x+1

2) Ha x<1, akkor f(x)=|2x^2-3x-x+1|=|2x^2-4x+1|

a) Ha (2-sqrt(2))/2<=x<1, akkor f(x)=-2x^2+4x-1|

b) Ha x<(2sqrt(2))/2, akkor f(x)=2x^2-4x+1

2023. ápr. 16. 09:57
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, viszont légyszi elmagyaráznád, hogyan jöttek ki ezek az intervallumok, mert nem nagyon értem
2023. ápr. 16. 13:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 1) esetben az 2x^2-2x-1 kifejezést 0-val egyenlővé téve kapott egyenlet 1-nél nagyobb megoldása adja az új határt.


Az 2) esetben az 2x^2-4x+1 kifejezést 0-val egyenlővé téve kapott egyenlet 1-nél kisebb megoldása adja az új határt.

2023. ápr. 16. 14:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm szépen!
2023. ápr. 16. 15:35