Hogyan kell a következő függvényt ábrázolni? Sűrgős lenne!


F(x)=2|x|-|x-1|


Előre is köszönöm!


2020. márc. 22. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
felveszed az f(-2), f(-1), f(0), f(1), f(2) -t és voala
2020. márc. 22. 18:43
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de matematikailag levezetve, lebontva kéne. Így én is tudtam ábrázolni.
2020. márc. 22. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha x>=1, akkor x>1, F(x)=2x-(x-1)=2x-x+1=x+1

Ha 1>x>=0, akkor F(x)=2x-(-x+1)=2x+x-1=3x-1

Ha 0>x, akkor F(x)=2(-x)-(-x+1)=-2x+x-1=-x-1

2020. márc. 22. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Az első baromságot írt.


Az ilyen függvényeket szakaszonként tudjuk ábrázolni aszerint, hogy az abszolutérték fogalmát hogyan kell használni.

Az alap |x| függvényről tudjuk, hogy x=0-ban "törése" van. Emiatt nekünk arra van szükségünk, hogy a föntiek hol törnek; az |x| x=0-ban, az |x-1| x=1 esetén törik. Ezzel nekünk 3 intervallumot kell vizsgálnunk;

-ha x<0, akkor |x|-en belül az érték negatív, így ebből -x lesz, |x-1|-en belül is negatív, így abból -(x-1) lesz, tehát a függvény így alakul:

2*(-x)-(-(x-1)) = -2x-x-1 = -3x-1, tehát a ]-végtelen;0[ intervallumon a -3x-1 függvényt kell ábrázolni.

-ha x=0, akkor a függvényérték -1.

-ha 0<x<1, akkor |x| belseje már pozitív, így abból x lesz, a másik marad -(x-1),tehát:

2x-(-(x-1))=3x-1, tehát a ]0;1[ intervallumon ezt kell ábrázolni.

-ha x=1, akkor a függvényérték 2.

-ha x>1, akkor mindenki pozitív, így

2x-(x-1)=x+1 függvényt kell ábráolni az ]1;végtelen[ intervallumon.


Valami ilyesmit kell kapnod:


[link]

2020. márc. 22. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
A 0-nál kisebb intervallumra elszámoltam (de a gondolatmenet jó), Tarcsay úr végeredménye lesz az igazi.
2020. márc. 22. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2020. márc. 22. 19:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, már értem a logikáját így a többi is megy.
2020. márc. 23. 14:35